image10Festival se tento rok konal za nádherného slunného počasí. Na tento výroční ročník se přihlásilo 23 skupin, ale nakonec jich přijelo soupeřit 20.
V pátek byl netradičně zapálen oheň jezdci Pony expresu ze hřbetů koní. Slavnostního ohně se účastnilo cca 800 diváků.
Konferování se ujal Ota "Tino" Kolář a částečně mu pomohl Jirka "Kong" Trojan. Tino konferoval již po desáté a Kong po dvacáté v řadě.
V porotě zasedli Sváťa Holan z Mladé Boleslavi, který byl zároveň předsedou poroty. Dále Josef "Rešetlák" Bláha z Prahy, Petr Pajer z T.O. Kamarád Choceň, Rosťa Černý z T.O. Blanice České Budějovice a František Hrdina z Ostravy.
Za zvukovým pultem se opět osvědčil Lukáš Faltys. Jako hosté vystoupilo Duo Blaníce z Českých Budějovic, Paběrky s Markem Čermákem a skladatelka populární písně "Sedm žlutých kamínku" Helena Lili Mandysová. Soutěži přihlíželo cca 350 diváku.
Porota vyřkla takto ortel nad skupinami: 1. Šíny (Ostrava), 2. Tempo di vlak (Ostrava), 3. Sešlost (Praha), 4. Špunt (Přerov), 5. Kamarádi Staré řeky (Beroun), 6. Chrpa (Chrudim), 7. Piráti (Olomouc), 8. T.H.S. Brzdaři (Olomouc), 9. Country Colaps (Pardubice).
Cenu diváků si do Ostravy odvezla skupina Tempo di vlak. Nejlepší zpěvačkou byla vyhlášena Jaruška Ludvová ze skupiny Špunt Přerov, nejlepším muzikantem byl sólový kytarista ze skupiny Piráti z Olomouce.
Za nejlépe zahranou píseň do roku 1950 byla oceněna skupina Tempo di vlak za píseň Bílé keňu.
Na festivalu byl už tradičně přístupný Archív trampských ohňových písní, který obsluhoval kamarád Krokodýl, dále proběhl třetí ročník výstavy fotografií světoběžníka a trampa Standy "Cmundy" Přibyla z Brna.