Ahoj všichni příznivci trampské písně,

zveme Vás na 42. ročník Festivalu trampských písní akce, která má dlouholetou tradici a koná se vždy poslední květnový víkend v Horním Jelení na Pardubicku (letos 26.-28. 5. 2017).

Mnozí z Vás festival v Horním Jelení již alespoň jednou navštívili a ví, že se zde snažíme udržovat tradici klasické trampské písně. Festival pořádáme v trampském duchu, zahajuje a končí se u festivalového ohně v přírodě, hrají se zde známé i méně známé, starší i mladší trampské písně, doprovází ho výstava mobilního trampského muzea. Hraje se u ohně, u stanů, u stánků s občerstvením, v jakoukoliv denní i noční dobu.

Můžeme Vám slíbit, že v letošním roce budeme trampskému duchu ještě o něco blíže, a to díky tomu, že se celá akce bude pořádat ve   venkovním areálu – na louce u Nory poblíž Rekreačního zařízení Radost v Horním Jelení. Objednáváme pěkné počasí a i pro případ   nějaké té dešťové kapky (která je pro poslední květnový víkend příznačná :-)) budou nachystány stany, pod kterými se budete moci   schovat. Celty a karimatky tudíž s sebou – není lepší představy než natáhnout se na zelenou trávu, poslouchat melodické trampské písně,   nechat se prohřívat paprsky slunce a dýchat čerstvý vzduch ve východních Čechách poslední květnový víkend :-)

Věříme, že různorodé trampské kapely nám opět přijedou ukázat svůj hudební um a potěšit nás svým vystoupením. Na stupních vítězů   vloni stáli B.P.T Zlín, Chrpa Chrudim a Choroši, takže věříme, že se i letos přijedou utkat a poměřit své síly s dalšími kapelami.

Umístění však není nejdůležitější. Pro nás, kteří festival pořádáme, i pro Vás diváky, má festival asi ten největší význam v tom,   že stále můžeme zpívat o přírodě, kamarádství, o našich touhách a přáních. Prostřednictvím zpěvu a hudebních nástrojů si   přinášíme radost do života, vyvoláváme úsměv na rtech, udržujeme důležitá přátelství a důležité hodnoty, které někdy v   současném dění v současné společnosti a době můžeme postrádat.

Na co Vás ještě dále můžeme nalákat?

Hostem festivalu v letošním roce bude brněnská hudební skupina F.T.Prim – věříme, že Vás jejich vystoupení potěší.

Příznivci trampské historie si u Rekreačního zařízení Radost v pátek odpoledne a v průběhu soboty budou moci prohlédnout nevšední expozici Mobilního trampského muzea (trojrozměrné předměty, články, fotografie a suvenýry týkající se historie trampingu, příběhy osobností trampingu.)

Zájemcům budou k dispozici k nahlédnutí také archivy, které náš spolek spravuje - Archiv trampských písní a Archiv trampských osad.

Každoročně si účastníci festivalu odvážejí také hodnotné ceny z tomboly.

POZOR SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku: "v kterém roce fakticky vznikl Festival trampských písní?" a odpověď nám zašlete na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 14.5.2017, budete zařazeni do slosování o dvě vstupenky na letošní festival.

Všechna soutěžní pravidla pro kapely, harmonogram a další informace k festivalu lze vyčíst na stránkách www.kftp.cz či na Facebooku.

Těšíme se na Vás při poslechu trampských písní!

 Kamarádi Festivalu Trampských Písní